Iloinen luistelupäivä la 24.1. tuo liikettä!
Lauantaina 24. tammikuuta järjestetään kaksi maksutonta luistelutapahtumaa, jotka kutsuvat kaikenikäiset mukaan nauttimaan liikunnasta, musiikista ja hyvästä tunnelmasta. Tapahtumat järjestetään säävarauksella.
Ensimmäinen tapahtuma pidetään Vahdon luistelukentällä klo 14.00–16.00. Illalla ohjelma jatkuu Ruskon Kirkonkylän koulun kentällä klo 17.00–19.00, jolloin jää muuttuu vauhdikkaaksi Ice Discoksi musiikin ja valojen siivittämänä.
Tapahtumissa on tarjolla kaakaota ja mehua sekä luvassa karkkisateita ja pieniä palkintoja kaikille osallistujille. Yhdessäoloa ja iloista tunnelmaa täydentää hyvä musiikki.
Perheen pienimpiä viihdyttävät jäällä tutut hahmot Onni Orava ja Apsi Apina.
Luistelupäivä tarjoaa matalan kynnyksen mahdollisuuden liikkua, tavata muita ja viettää mukava talvipäivä ulkona. Kaikki ovat lämpimästi tervetulleita mukaan!
